چندی پیش مراجعه کننده ای در مطب داشتم که از ظاهرش

چندی پیش مراجعه کننده ای در مطب داشتم که از ظاهرش میشد مطمئن بود که مبتلا به کلیدو کرانیال دیسوستوزیس است و من قبل از نشستن او روی صندلی یونیت وبه شوخی پرسیدم چند دندان اضافی داری؟
در معاینه دهان او متوجه وجود براکت روی دندانهای او شدم. والدین گفتند این را یک دندانپزشک آشنا قرار داده و می خواسته آنچه میتواند را انجام دهد وگفت مراحل بعدی به عهده متخصص خواهد بود.
همان طور که در تصویر دیده می شود براکت ها به شکلی کاملا غیر اصولی و بدون هیچ توجیه عامی در دهان قرار داده شده است. سئوال اساسی در این مورد و موارد مشابه این است که تا کجا می توان امور تخصصی را در اختیار افراد آموزش ندیده قرار داد؟ آیا اگر یک پزشک عمومی بتواند انسیزیون بدهد، آیا مجاز است در اتاق عمل اقدامی را آغاز و در مراحل بعدی آن کار را به دیگران واگذارد ؟ تازه وقتی متوجه شویم که فرد اصلا مورد مناسبی برای ورود به اتاق عمل نبوده است.
نبود مرز واضحی بین امور درمانی ساده از پیچیده در ارتدنسی ایجاب می نماید که با احتیاط بیشتری این روش های درمانی به همکاران دندانپزشک عمومی واگذار گردد. نبود بیم از عاقبت گرفتاری های قانونی از طرف همکاران را نیز باید به این دلایل افزود.
   1394/3/8 23:11


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5/10 (تعداد آرا 31 نفر )